تصویر ثابت

سهند دانلود

سهنددانلود♦♦♦www.sahanddl.ir

  • Milad
  • پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394
  • ,
  • 259 بازدید
  • 0 نظر

نمایش پیغام دلخواه پیش از اجرای ویندوز

نمایش پیغام دلخواه پیش از اجرای ویندوز

آیا می‌دانستید پیش از ورود به ویندوز، در صفحه‌ شروع یا همان “لاگین“می‌توانید پیامی را برای خود و یا کسانی که می‌خواهند از سیستم شما استفاده کنند نمایش دهید؟ مثلا پیغامی بگذارید که بگوید “فلان نرم افزارها را لطفا اجرا نکنید” و یا هرچیز دیگری… انجام چنین ترفندی بسیار ساده است. برای نمایش پیغام دلخواه پیش از اجرای ویندوز با ما همراه شوید تا از روش تغییر رجیستری با هم این کار را انجام دهیم. فراموش نکنید که این کار بر روی ویندوز ۷ تست شده است.
به یک نکته مهم دقت کنید. ایجاد هرگونه تغییر در رجیستری سیستم شما باید با دقت فراوان انجام شود. چون ایجاد هرگونه تغییرات نادرست ممکن است باعث دردسرساز شدن شود و در حالت‌های بد حتی شاید مجبور شوید ویندوز را از نو نصب کنید. پس دقت زیادی به خرج دهید و دقیقا طبق دستور العمل پیش بروید.

 

۱ ـ وارد بخش جستجوی منو استارت شوید و از آنجا عبارت regedit را کامل تایپ کنید تا ابزار ویرایش رجیستری برای شما ظاهر شود. روی آن کلیک کرده و اجرایش کنید.

۲ ـ در سمت چپ صفحه ای که باز می‌شود  به ترتیب زیر پوشه ها را پشت سر هم باز کنید

HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / System

تا اینجا به خوبی توانستیم وارد بخش رجیستری مربوط به سیستم شویم.  ابتدا پیام هشدار را تنظیم می‌کنیم.

۱ ـ پیام هشدار در ویندوز ۷ دارای دو بخش عنوان و متن پیام است. برای اضافه کردن عنوان ‌باید از ستون سمت راست روی گزینه‌ legalnoticecaption دوبار کلیک و در پنجره‌ باز شده عبارت دلخواه را حداکثر تا ۸۰ کاراکتر در بخش Value data برای عنوان وارد کنید.

۲ ـ برای افزودن متن پیام از ستون سمت راست روی گزینه‌ legalnoticetext دوبار کلیک کنید و مانند مرحله‌ قبل، متن دلخواه خود را در بخش Value data وارد کنید.

حالا پیام هشدار به خوبی تنظیم شد. نوبت به آمار ورود به سیستم رسید.

آمار ورود به سیستم

۱ ـ در همان ستون سمت راست روی بخشی خالی از صفحه کلیک راست کرده و New را بزنید و گزینه DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید.

۲ ـ عنوان DisplayLastLogonInfo را برای کلید جدید بنویسید و دوبار روی آن کلیک کنید تا پنجره‌ تنظیم آن باز شود.

۳ ـ حالا باید عدد ۱ را در بخش Value Data وارد کنید و با کلیک روی Ok تغییرات را ذخیره کنید.

به‌این‌ترتیب هنگامی که رایانه‌ شما شروع به‌کار می‌کند در صفحه‌ ورود به ویندوز، پیام هشدار دلخواهتان را مشاهده خواهید کرد و پس از کلیک روی گزینه‌ Ok و ورود کاربر موردنظر به سیستم‌عامل، پنجره‌ آمار ورود برای شما نمایش داده خواهد شد.

در این مرحله نیز با کلیک روی Ok از اطلاعات مورد نظر عبور کرده و دسکتاپ ویندوز در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها